Skip to main content
Add Me To Your Mailing List
HomeResults-2010 Endurathon Relay
SARR Endurathon 25K & Relay 2010 
 
Relay Results
 January 17, 2010
     
Results by Chuck Campbell  
Software by ChuckScore  
     
Relay Male
Division Overall Total
Place Team Name Name(s) Place Time Pace
1 Team #1244 (bib 1244) Andy Rangel 1 1:39:17.2 6:23
Eric Miller
2 Team #1235 (bib 1235) Joshua Guzman 2 1:41:36.2 6:32
Pablo Fajardo
3 Team #1248 (bib 1248) Mando Flores 7 1:54:26.5 7:22
Tim Kelley
4 Team #1222 (bib 1222) Joseph Lopez 9 2:00:03.9 7:44
Robbie Lopez
5 Team #1239 (bib 1239) Chris Bland 11 2:03:06.0 7:55
Michael Calderon
6 Team #1234 (bib 1234) Cruz Vallarta 13 2:03:55.6 7:59
Miguel Valdez
7 Team #1224 (bib 1224) Aaron Self 23 2:20:41.9 9:03
Wayne Self
8 Team #1233 (bib 1233) Blasé Lipiel 25 2:22:16.9 9:10
Duane Hannasch
Relay Female
Division Overall Total
Place Team Name Name(s) Place Time Pace
1 Team #1216 (bib 1216) Genevieve Gladysz 16 2:10:41.9 8:25
Laura Timken
2 Team #1215 (bib 1215) Astrid Sanchez 18 2:12:49.6 8:33
Julia Knox
3 Team #1203 (bib 1203) Anna Kaiser 26 2:22:26.5 9:10
Jane Harrell
4 Team #1240 (bib 1240) Rachael Olmstead 32 2:31:16.9 9:44
Sara Sefcik
5 Team #1237 (bib 1237) Alyssa Super 35 2:40:42.1 10:21
Deanna Laufenberger
6 Team #1225 (bib 1225) Stephanie Ambler 36 2:41:12.1 10:23
Stephanie Reynolds
7 Team #1220 (bib 1220) Phylicia Allen 42 2:54:37.8 11:14
Ramona Flores
8 Team #1247 (bib 1247) Kriesti Bunch 43 2:58:31.1 11:29
Sara Tamayo
9 Team #1202 (bib 1202) Julissa Calderon 47 3:12:18.7 12:23
Lois Griffin
Relay Mixed
Division Overall Total
Place Team Name Name(s) Place Time Pace
1 Team #1223 (bib 1223) John Hierholzer 3 1:42:01.0 6:34
Lauren Hierholzer
2 Team #1246 (bib 1246) Geoff Wshburn 4 1:48:37.2 7:00
Lauras Trimble
3 Team #1242 (bib 1242) Jason Cox 5 1:49:04.9 7:01
Sharon Sander
4 Team #1245 (bib 1245) Meg Ohman 6 1:50:03.6 7:05
Randy Ohman
5 Team #1205 (bib 1205) Lindsey French 8 1:54:43.3 7:23
Mark Appleford
6 Team #1206 (bib 1206) Byron Coker 10 2:01:03.1 7:48
Sarah Flores
7 Team #1217 (bib 1217) Angelica Kjonnerod 14 2:07:12.6 8:11
Erik Kjonnerod
8 Team #1209 (bib 1209) Erica Mccann 17 2:11:13.6 8:27
Vaughan Waters
9 Team #1226 (bib 1226) Claudette Tamez 19 2:13:35.1 8:36
Rudy Fuentes
10 Team #1201 (bib 1201) Crystal Ramon 20 2:15:34.5 8:44
Manuel Camacho
11 Team #1227 (bib 1227) Christie Randt 22 2:20:04.8 9:01
Eric Bartkowski
12 Team #1250 (bib 1250) Cesar Reza 27 2:22:29.0 9:10
Petra Williams
13 Team #1218 (bib 1218) Carolina Gaines 30 2:28:56.9 9:35
Roger Gunderman
14 Team #1236 (bib 1236) Jorge Franco 31 2:29:29.4 9:37
Mena Williams
15 Team #1231 (bib 1231) Lisa Mortensen 34 2:38:18.9 10:11
Robert Sandoval
16 Team #1211 (bib 1211) Cameron Adame 38 2:45:34.5 10:39
Christina Holder
17 Team #1238 (bib 1238) Bernice Sepulveda 41 2:47:23.4 10:47
John Garcia
18 Team #1204 (bib 1204) Len Briggs 45 3:03:15.0 11:48
Michelle Sawchak-martinez
Relay Master Male
Division Overall Total
Place Team Name Name(s) Place Time Pace
1 Team #1241 (bib 1241) Bart Childres 15 2:08:52.4 8:18
Ed Purvis
2 Team #1232 (bib 1232) Pete Vandermey 21 2:17:14.4 8:50
Richard Teitz
3 Team #1243 (bib 1243) John Orsborn 29 2:28:53.4 9:35
Ruben Mata
4 Team #1230 (bib 1230) Gilbert Barrera 37 2:42:58.1 10:29
Gilbert Barrera, Jr
Relay Master Female
Division Overall Total
Place Team Name Name(s) Place Time Pace
1 Team #1219 (bib 1219) Sherry Heffner 33 2:34:17.8 9:56
Veronica Salinas
2 Team #1207 (bib 1207) Barb Hall 39 2:45:48.1 10:40
Yvonne Kopy
3 Team #1214 (bib 1214) Pamela Reed 40 2:47:01.6 10:45
Sally Khersonsky
4 Team #1228 (bib 1228) Jean Unser 44 3:01:09.9 11:40
Karen Oneil
Relay Master Mixed
Division Overall Total
Place Team Name Name(s) Place Time Pace
1 Team #1249 (bib 1249) Lori Souza 12 2:03:40.6 7:58
Rick Souza
2 Team #1208 (bib 1208) Breaux Kyle 24 2:22:15.4 9:09
David Breaux
3 Team #1213 (bib 1213) Frank Cisneros 28 2:22:31.8 9:10
Karen Andzic
4 Team #1210 (bib 1210) Kenneth Holder 46 3:07:52.1 12:06
Norma Ruiz
5 Team #1212 (bib 1212) Diane Hernandez 48 3:34:26.2 13:48
Gregory Garza